KONST / Litografier / Färglitografi 13864564
nr 1386 4564
Bengt Landin
(f. 1933), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 32/100, daterad 1966. Motivet: 33x30, yttermått inklusive ram: 53x42 cm
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
måndag 22 mars 2021
kl 18:22:43
22 mar
Bengt Landin
Läs mer om Bengt Landin